logo left

2021 Tahitótfalu, Nagy Imre u.15.

Köszönjük, hogy meglátogatta honlapunkat.

Az Alapítvány logója és a Tahitótfalu panoráma kép Almássy Csaba munkája

pws

TEGYÜNK EGYÜTT TAHITÓTFALUÉRT ALAPITVÁNY programja

Az alapítvány,- amely csak adományokból és pályázati pénzekbol tartja fenn magát - tevékenysége számos területre terjedt és terjed ki:

• Tahitótfalu kulturális értékeinek megőrzése, ápolása, kiállítások és kulturális programok szervezése, faluházba hagyományőrző eszközök, emlékek gyűjtése, környezetvédelem, sport és szabadidős tevékenység segítése.
  • Az alapítvány eddig hiánypótló feladatot látott el a község kulturális életében, jelenleg is segítséget nyújt művelődésszervezőnk munkájában. Közművelődési programjaival orientációs pontot ad a helyi társadalom különböző rétegeinek, az ifjúságnak és a különböző civil szervezeteknek.
  • Havi rendszerességgel bábszínházat szervez a legfiatalabb korosztály számára.
  • Ifjúsági Díjat hozott létre a kiemelkedő eredményt elért diákok részére.
  • Évek óta nemzeti ünnepeinken, közösségi megmozdulásokon, azok megszervezésében, kivitelezésében és az ” EPERFESZTIVÁL”-on, vasárnapi vásáron aktívan vállal munkát, kiállításokat készít.
  • Környezetünk szépítése érdekében faluszépítés, virágosítás, faültetés.
  • A TETA által 14 éve indított nyári ingyenes gyermektábor munkájában veszünk részt anyagiakkal és eszközöket bocsátunk rendelkezésre a működéshez.
  • Az „Advent Tahitótfalun” nevet viselő ünnepség sorozatban az itt élő alkotóművészek, amatőr művészek képzőművészeti munkáiból, a falu történetéből, eszközökből, fotóiból kiállítást készít és tart. Az adventi vásáron megjelenési teret biztosít helyi kézműveseknek portékájuk bemutatására. Gála műsort szervez, kivitelez. Betlehemi jászolt állít a templom kertben. Óvodásainkat fellépteti, nyugdíjasokat, kórusunkat, egyházainkat, lakosságot a süteménykészítő versenybe bevonja, szervezi a lebonyolítást.
  • Az ünnepi alkalmakhoz kötötten a helyi népszokásokat, határon túli magyar művészeti csoportok meghívását is végzi az alapítvány, ezzel is mozgósítja a falu közösségét.
  • A Hagyományőrző Kör tagjai a faluban élő idős embereket felkeresik, gyűjtik a múlt emlékeit, leltárt készít róluk.